Du er her: landbrugsmessen.dk - udstillere
Standard skriftStor skrift
Landbrugsmessen Gl. Estrup
Randersvej 4, 8963 Auning
Tlf: 9634 5230 - 4042 0201
Åbent: 9 - 17 på messedage

Sekretariat:
, Asmildklostervej 11, 8800 Viborg. Tlf 87 28 20 05 - Fax 87 28 20 20


Messens udstillere
Der kan være udstillere, som endnu ikke er optaget på denne liste - men vi opdaterer jævnligt.

Syddjurs Kommune
Kenneth Becker
8400 Ebeltoft
87 53 50 45
www.syddjurs.dk
Se pressemateriale

Destination Djursland
Tine Henriksen
Stabrandvej 51
8560 Kolind
87 52 18 00
www.visitdjursland.com
Spinning - Auning idrætscenter
Michael Hyrum
Sdr. Fælledvej 5 C
8963 Auning
86 48 33 44
www.auning-ic.dk
Læs om vores aktiviteter på messen
Grisevæddeløb
Morten Gert Nielsen
Elgårdsmindevej 9
8900 Randers
86 49 43 19 - 21 68 66 71
 
Modeltraktorklubben
Thommas Dahl Petersen
Søndergade 22
8881 Thorsø
20 73 95 74
www.modeltraktorklubben.dk

Hanne Tarnow - plejeprodukter til dyr
Havnegade 127
8500 Grenaa
30 22 77 76

Glinvad og Jespersen
Thomas Enevold
Havneplads 2
8500 Grenaa
86 32 78 44

Norddjurs Kommune
Lise Bomholt
Kirkestien 1
8961 Allingåbro
89 59 40 74 - 21 24 50 95
www.norddjurs.dk
Pressemeddelelse

Djurslands Landboforening
Silke Lorenzen
Føllevej 5
8410 Rønde
87 91 20 42
www.landboforening.dk

Bjørn Christiansen Landinspk.
Anne K.M.Mouritsen
Jordsmonnet 2
8900 Randers
86 42 24 77
www.landbjorn.dk
Djurslands Bank
Louise Ringsted
Torvet 5
8500 Grenaa
86 30 31 31
www.djurslandsbank.dk

Farmland
Marsvej 13
8900 Randers
86 44 72 22
www.farmland.as
Prime Nature A/S
Asger Nielsen
Vestergade 10
7323 Give
76 70 11 11
www.primenature.com

Auning Skakklub
Gunnar Thorup Madsen
Østergade 30 A
8963 Auning
86 48 42 15 - 30 13 53 17
www.auningskakklub.dk
Skakklubben vil gerne udfordre publikum i et spil skak. Kom og mød os ved det store skakspil, som er lagt ud på standen.

Anlægsgartner
Jens Lundgren
Bramstrupvej 38
8370 Hadsten
86 49 14 14 - 40 40 74 14

Fjordcentrets sivgruppe
Carsten Enemark
Lindealle 59
8963 Auning
86 48 46 47
www.fjordcentret.dk
Naturlig Beklædning
Bramslev Bakker 12
9500 Hobro
9851 1223
Anne Bak
www.naturlig-beklaedning.dk
LRV & LandboØst
Parallelvej 9 A
8680 Ry
86 89 18 00
Peter Skov Larsen
www.lbost.dk - www.lrv.dk
Jydeland A/S
Drammelstrupvej 2
8400 Ebeltoft
86 36 33 00
Flemming Gits Rasmussen
www.bobman.dk
Djurs Insektnet
Høgebovej 6, Karlby
8500 Grenå
86 55 99 60
Bas Vliegenthart
www.djursinsektnet.dk
Uni-tek
Engelsholmvej 27 A
8900 Randers
29 43 04 05
Lars Nielsen
www.unitek.dk
Kattegat Teknik ApS
Rolshøjvej 2
8500 Grenå
87 59 12 12
Helle Christensen
www.kattegatteknik.dk
Melchiors Varmeteknik
Randersvej 174, Lime
8544 Mørke
86 97 43 99
Kim Melchor
www.m-mt.dk
Benekov Liagro
Cypresvej 24 B
7400 Herning
97 13 73 70
Karsten Jørgensen
www.liagro.dk
Midtdjurs Rideudstyr/Rytterbussen
Kelstrupvej 13
8560 Kolind
86 39 20 90
Anette Olsen
www.rytterbussen.dk
Biproduktion, Honning m.m., Ole Preuss
Feldbækvej 5
8410 Rønde
86 37 15 38
 
 
3F Djursland
Trekanten 30
8500 Grenå
70 30 09 34
Vagn Udengaard
www.3f.dk/djursland
Altavet
Skrænten 19
5853 Ørbæk
65 33 20 08
Per B. Andersen
www.altavet.dk
Alternativ Energi / Djurs Energicenter
Slotsgade 6
8550 Ryomgaard
8639 4722
Bendt Dahl
www.energi.dk
Anemonerne.dk
Tornhøjvej 19
8560 Kolind
86 99 59 52
Troels Jørgensen
www.anemonerne.dk
Arla Foods
Skanderborgvej 277
8260 Viby J
87 51 41 50
Søren Bang
www.arla.dk
Askildrup Maskincenter
Askildrupvej 41
8900 Randers
86 44 71 00
Flemming Rasmussen
www.askildrup-maskincenter.dk
Auning Radio og TV A/S
Østergade 9
8963 Auning
86 48 39 00
Jens/ Brian
www.auningradio.dk
Auning Traktor og Maskinværksted
Østergade 32
8963 Auning
8648 3040
Ole Jakobsen
www.auningtraktor.dk
Baltic Connection
Æblehaven 34
8543 Hornslet
60 93 76 74
Mikal Refby
www.skindoguld.dk
Bente Rønberg
Jegbjergvej 12
7560 Hjerm
97464769
Bente Rønberg
www.ausumlille.dk
Brdr. Dahl
Møllevangsallé 144
8200 Århus N
8616 2122
Bent Madsen
www.bd.dk
Brdr. Thorsen
Svenstrupvej 8
8581 Nimtofte
86 48 18 00
Thomas Nielsen
www.brdr-thorsen.dk
Brevdueforening, Sektion 34
Skovvænget 18, Gjesing
8963 Auning
86 48 42 42
Jørgen Boesen
 
Byens Glas
Nikkelvej 1
8900 Randers
20 40 98 20
Jens Nielsen
www.byens-glas.dk
Bygholm Landbrugsskole
Hattingvej 49
8700 Horsens
75 62 17 99
Keld Kallestrup
www.bygholm.dk
Christian Pedersens Maskinstation
Grenåvej 258
8900 Randers
40324421
Christian Pedersen
www.entreprenoer-cp.dk
CAS-TECH ApS
Nørregade 11 A, Laurbjerg
8870 Langå
86 46 87 00
Jacob Møller
www.cas-tech.dk
Conenco A/S
Parallelvej 52
8380 Trige
87420510
Poul Hald-Jensen
www.conenco.dk
Dahl-Hadbjerg
Rødkælkevej 39
8370 Hadsten
8691 4263
Karsten Dahl
www.dahl-hadbjerg.dk
Dansire
Asmildklostervej 11
8800 Viborg
87 28 20 00
N. K. Fruergaard
www.dansire.dk
Dansk Folkeparti
Havnevej 53
8500 Grenaa
8632 5068
Inger K. Andersen
www.danskfolkeparti.dk
Dansk Økologisk Gedeavlerforening
Stenaltvej 8
8950 Ørsted
86 48 80 05
Dorte Mette Jensen
www.dansk-okoged.dk
Det Konservative Folkeparti
Grøndalsvej 190
8260 Viby J
86 28 88 50
Nicolaj Bøgild
www.konservative.dk
Det Kreative Hjørne
Tingparken 69
8950 Ørsted
86 48 97 92
Mette Dahl
 
Djursland Bank
Torvet 5
8500 Grenå
86 32 15 55
Louise Ringsted
www.djurslandbank.dk
Djursland Landboforening
Føllevej 5
8410 Rønde.
87 91 20 00
Silke Lorenzen
www.landboforening.dk
Dyrenes Beskyttelse
Sem Kirkevej 2
9550 Mariager
98 55 00 57
Else Sørensen
www.dyrenes-beskyttelse.dk
ELRO Erhverv
Elrovej 1
8900 Randers
87101520
Lisa Kirch Jensen
www.elro.dk
Emmas uld
Stadionvej 41
8830 Tjele
86 45 16 90
Emma Sigaard
www.emmasuld.dk
Euromaster
Haraldsvej 64 D
8900 Randers
86 41 10 33
Christian Sommer
www.euromaster.dk
Falcks Redningskorps
Engvej 4 - 6
7800 Skive
40824515
Ole G. Nielsen
www.falck.dk
Familie og Samfund
Langvadvej 15, Tørslev
8950 Ørsted
86 48 93 43
Lola Friis
www.familieogsamfund.dk
Enebakkens Uld og Filt
Gudenaavej 21
8740 Brædstrup
7575 4157
Hanna Mortensen
hannasoeren@dlgmail.dk
FR Staldservice
Virkevangen 28, Assentoft
8900 Randers
86 49 46 81
Flemming Rasmussen
www.frstaldservice.dk
Gammel Estrup Karle og Pigelaug.
Lunden 5, Lundby
8961 Allingåbro
86 48 13 42
Jørgen Vest Rasmussen
 
Gl. Estrup Smedelaug.
Akseltorv 12
8983 Gjerlev.
8647 4237
Poul Poulsen
 
Gothenborg
Gothenborgvej 3
8653 Them
86 84 80 14
Lone Hedegaard
www.gothenborg.dk
Grenå Samaritter
Hovedvejen 29
8990 Fårup.
86443765
Anna Bundgaard
 
Guldbageren Auning
Torvegade 2
8963 Auning
86 48 30 17
Steen Bjerre
 
Hedegaard Agro
Aarhusvej 34
8963 Auning
86 37 72 00
Henrik Bendtsen
www.hedegaard-agro.dk
Helgenæs Maskinstation
Bygaden 26, Fejrup
8420 Knebel
86356080
Jens Jensen
 
Kristelig Fagbevægelse
Engboulevarden 30
8900 Randers
86 43 66 11
Lars Midtgaard
www.krifa.dk
Kristendemokraterne
Bybjergvej 1
8961 Allingåbro
86 48 00 91
Max Munch
www.kd.dk
Land og Fritid Randers
Grenå og Hinnerup
Rapsgade 1, 8900 Randers
89130100
Peter Jensen
www.dlg.dk - www.landogfritid.dk
Landinspektørfirmaet Bjørn Christiansen
Jordsmonnet 2
8900 Randers
86 42 24 77
Anne Kristine Munk Mouritsen
www.landbjorn.dk
Langkastrup Auto og Traktorværksted
Kastrupvej 38, Langkastrup
8900 Randers
8649 4402
Poul Erik Rasmussen
www.langkastrup.dk
LBB Landbrugsmaskiner
Mørkevej 8
8410 Rønde
86 37 92 68
Doris/Leif
www.landbrugsmaskiner.dk
Linds A/S
Blüchersvej 3
7480 Vildbjerg
9992 0233
Ole Hestbech
www.linds.dk
Lions Club Gl. Estrup
Tustrupvej 2
8900 Randers
8649 1384
Niels Møller
 
LO Djursland
Trekanten 30
8500 Grenå
20 21 51 34
Erik Grønlund
www.lodjursland.dk
Lp Specialmaskiner
Ingegårdsvej 31
4340 Tølløse
24 98 59 60
Helge Bjerg
www.lpspecialmaskiner.dk
Lyngfeldt A/S
Langskovvej 4
8370 Hadsten
87 61 33 33
Poul Andersen
www.lyngfeldt.dk
Midtdjurs Traktorlager A/S
Tøstrupvej 50
8581 Nimtofte
86 39 84 88
Søren Klemmensen
www.midtdjurstraktorlager.dk
NanoCover
Messingvej 54 A
8900 Randers
20 69 57 00
Ingo Jensen
www.nanocover.dk
Naturlig Beklædning
Bramslev Bakker 12
9500 Hobro
98 51 12 23
Anne Bak
 
Norddjurs Kommune
Torvet 3
8500 Grenå
89 59 40 74
Lise Bomholt
www.norddjurs.dk
Nicas Mohair
Røddingvej 5
6630 Rødding
74 84 12 81
Anne Mette Caspersen
 
Nydal Mohari og Merino
Skytsbjergvej 20, Lyngby
8472 Sporup
86 96 84 24
Helle Gjørup
www.nydal.dk
Poda Hegn Randers
Gl. Silkeborgvej 8
8900 Randers
8646 7048
Lars Hansen
www.poda.dk
Randers Trailer
Platanvænget 18
8990 Fårup
86 45 24 00
Jytte Andersen
www.randerstrailer.dk
Rotor A/S
Industrivej 8
6800 Varde
40422210
Sigfred Nielsen
www.rotor.dk
Rougsø Merino
Rougsøvej 184
8950 Ørsted
86 48 83 95
Elsebeth Wegge Jakobsen
 
Salvana
Dengsøvej 16
8860 Ulstrup
86466354
Oluf Andersen
 
Scandic Oil
Højagervej 11, Ølsted
8723 Løsning
21706280
Hans Jørgen Hermasen
www.scandic-oil.dk
Socialdemokratiet i Norddjurs
Byparken 11
8961 Allingåbro
23 82 57 38
Svend Åge Albæk
 
Sparekassen Djursland
Langgade 42, Vivild
8961 Allingåbro
86 48 60 22
Anika Krogh
www.sparekassendjursland.dk
St. Hippolyt Danmark A/S
Øgelundvej 7, Blåhøj
7330 Brande
7020 5344
Laila Jensen
www.hippolyt.dk
Produktomtale 1
Produktomtale 2
Stemas Maskinsalg A/S
Tøndervej 7
6500 Vojens
74 54 55 55
Britta Dalgaard-Jensen
www.stemas.dk
Syvveje Entreprnørfirma
Hejlskovej 23
8544 Mørke
2247 6869
Carsten Christensen
 
Søhøj Gård Butik - Mols Merino & Mohair
Huldremosevej 55, Ramten
8586 Ørum Djurs
86 38 28 83
Inge & Benny Jensen
 
Sørensen og Lynggaard A/S
Fanøvej 7
8800 Viborg
86 62 92 00

www.sogl.dk
Traktor & Høstspecialisten A/S
Herredsvej 8, Grundfør
8382 Hinnerup
86 98 87 00
Allan Mahler
www.traktor-hostspecialisten.dk
Tømmerby Insektnet
Tømmerbyvej 23
7741 Frøstrup
97 99 18 99
Erling Hansen
www.fluenet.dk
Venstre i Mariagerkredsen
Mariagervej 350, Bjergby
8981 Spentrup
86 47 71 35
Anders Chr. Wegger
www.venstre.dk
VVS Eksperten
Stokagervej 23
8240 Risskov
86 75 07 09
Lars Koch
www.vvs-eksperten.dk
Ørsted Maskinforretning
Toldbodgyde 1
8950 Ørsted
86 48 87 77
Gunner Jensen
www.orsted-maskin.dk
Østjysk Maskincenter
Grenåvej 26
8900 Randers
86 42 62 00
Karl Ejner Henriksen
www.oestjyskmaskincenter.dk
Århus Amt Psoriasis Forening
Kragkærvej 24, Fårup
8544 Mørke
86974222
Dan Høj Laursen
 
 
 
Landbrugsmessens sekretariat: , Asmildklostervej 11, 8800 Viborg. Tlf 87 28 20 05 - Fax 87 28 20 20
copyrightteknisk info
Se flere produktioner fra HGwebpro